Spoty reklamowe i społeczne

Reklama nie musi nudzić. Duża liczba miejsc, w których spotykamy spoty sprawia, że jest to relatywnie tania forma promocji. Rosną możliwości wykorzystania nośników reklamy i zwiększa się również świadomość ich oddziaływania.

Czy spoty reklamowe to tani sposób promocji?
Gdzie spotkamy się ze spotami reklamowymi?
Co pokazują spoty społeczne?
Gdzie najlepiej wyświetlać spoty?
Czy wiesz, że spoty reklamowe są chętnie wykorzystywane w Internecie przez firmy w celach promocyjnych i marketingowych?

Oddziaływanie spotów

Najczęściej spotkamy filmy reklamowe w telewizji i w Internecie. Typowymi miejscami umieszczania ekranów reklamowych są też stacje metra, wnętrza tramwajów czy autobusów. Spoty umieszcza się również na ogromnych ekranach diodowych, wykorzystując energooszczędną technologię LED o wysokiej jakości obrazu. Takie wyświetlacze montuje się w najbardziej ruchliwych miejscach miast, by reklamy mogło zobaczyć jak najwięcej ludzi. Długie stanie na zakorkowanych ulicach jest okazją, by kierowcy zapoznali się z reklamą.

Spoty reklamowe ukazują pozytywne strony produktu, przez co zachęcają klientów do kupowania.

Społeczna reklama

Spoty społeczne działają jak reklama, a mają na celu zwrócenie uwagi widza na konkretny problem społeczny. W telewizji wyświetlana była reklama „Nie waż się z papierosem”, która była kampanią społeczną dotyczącą raka płuc. Był to film stworzony przez młodzież i dla młodzieży, który w dosadny sposób ukazywał szkodliwość palenia papierosów.

Obrazy ruchome często działają na podświadomość odbiorców, którzy często nie zdają sobie z tego sprawy.